Cognito.CZ, s.r.o.

Show all articles

Národní filmový archiv (NFA) se rozhodl zabránit nelegálnímu šíření českých filmů, jejichž práva na užití vlastní. Realizací technického řešení, k...

Národní filmový archiv (NFA) se rozhodl zabránit nelegálnímu šíření českých filmů, jejichž práva na užití vlastní. Realizací technického řešení, které má automatizovaně monitorovat pirátské kopie filmů volně dostupné ke stažení na internetu, pověřil digitální agenturu Cognito na základě vítězství ve výběrovém řízení.

„Hovoříme nyní o audiovizuálních dílech vyrobených mezi roky 1945 a 1991. Pokud má NFA ve své databázi film, k němuž vlastní práva, a zároveň je ten samý film volně dostupný ke stažení, naše webová aplikace jej odhalí,“ vysvětluje základní metodiku Vojtěch Piska, projektový manažer zodpovědný za hladký průběh zakázky.

Vojtěch Piska, project manager

Cognito se zaměří hlavně na populární a hojně navštěvované webové stránky, které nabízejí ke stažení filmy, aniž by k nim měly souhlas NFA. Cílem celého projektu je na denní bázi vyhledávat nelegálně uložené filmy NFA a Státního fondu kinematografie na serveru Ulož.to. Následně bude poskytovatel uložiště upozorněn, aby daný film ze své webové stránky odstranil.

Next articles

Platby za daně z nemovitostí

Květen znamená pro většinu vlastníků pozemků povinnost uhradit daň z nemovitých věcí. Číst více

News CleverMaps, a.s.

Mindforge Group SE
Obsah chlorofylu vyhodnocený pomocí družicových dat

Přes nesporné výhody družice Sentinel 2 většina služeb využívající družicová data v precizním zemědělství pracuje s indexem NDVI. ...

News CleverMaps, a.s.

Mindforge Group SE