News CleverMaps, a.s.

Show all articles

Zasadit plodiny, kontrolovat je v průběhu růstu a dostat je do posklizňové haly je náročná práce... Číst více

Zasadit plodiny, kontrolovat je v průběhu růstu a dostat je do posklizňové haly je náročná práce, která může lusknutím prstu přijít nazmar. Stačí zasáhnout pozdě a do kvalitní úrody se pustí škůdci nebo vlivem vlhkosti vyklíčí či se zapaří. Vy jste pak nuceni jít s cenou takto degradované sklizně rapidně dolů, nebo sáhnout po nákladných chemických postřicích. I proto CleverFarm vyvinul tyčové senzory, díky kterým můžete mít svou úrodu pod kontrolou.

Jak to funguje? Na uhlíkové tyči dlouhé 3 metry je umístěno 5 teplotních čidel a na vrchu IoT (Internet věcí) anténa, která v pravidelných intervalech posílá data o teplotě do aplikace CleverFarm. Data lze zobrazit zpětně, a to i v případě, že byl senzor přestěhován na jiné místo, a je možné je stáhnout ve formátu .xls (Excel) do počítače. Pro instalaci stačí tyč jen zapíchnout do úrody v hale, o ostatní se postaráme my.

V aplikaci pak uvidíte hodnoty z 5 výškových úrovní, a v případě že by se zvyšovaly, můžete zasáhnout ještě před tím, než se problém projeví, a úrodu včas provzdušnit či ošetřit. Ušetříte kroky i drahocenný čas, kdy byste jinak museli prostory obcházet osobně. Výhodou je cenová dostupnost senzorů a navíc vám je poskytneme na vyzkoušení zcela zdarma.

Zdroj:Zemědělský týdeník

Next articles

Platby za daně z nemovitostí

Květen znamená pro většinu vlastníků pozemků povinnost uhradit daň z nemovitých věcí. Číst více

News CleverMaps, a.s.

Mindforge Group SE
Obsah chlorofylu vyhodnocený pomocí družicových dat

Přes nesporné výhody družice Sentinel 2 většina služeb využívající družicová data v precizním zemědělství pracuje s indexem NDVI. ...

News CleverMaps, a.s.

Mindforge Group SE