News CleverFarm, a.s.

Show all articles

Internet věcí, IoT, přináší do zemědělství řadu nových možností, jak chytře a efektivně hospodařit. Podívejte se na ně s námi.

Internet věcí, IoT, přináší do zemědělství řadu nových možností, jak chytře a efektivně hospodařit. Díky IoT lze využívat řadu senzorů a čidel pro získávání dat a komunikaci na dálku.

Také senzory CleverFarm komunikují s online aplikací pomocí IoT. Na rozdíl od jiných řešení je výhodou IoT absence složité instalace či aktivace, velká spolehlivost a dlouhá životnost baterií.

Pro aktivaci senzorů není nutné instalovat žádné programy nebo je připojovat složitě do sítě. Senzory stačí umístit na vybrané místo, do půdy, porostu nebo skladu a o vše ostatní se postaráme my. Vaším jediným úkolem je umístit senzory a ty vám pak budou posílat aktuální informace s naměřenými hodnotami.

Velmi nízká náročnost senzoru na spotřebu energie je jednou z dalších předností řešení IoT.  Na provoz senzorů postačí výkonnější tužkové baterie, které lze v případě potřeby kdykoliv vyměnit. Životnost baterie při použití v senzorech překračuje dva roky.
Technologie Sigfox, kterou senzory CleverFarm používají, zajišťuje téměř 100% pokrytí České republiky signálem. Jsme ale připraveni také na použití mimo dosah sítě Sigfox. V zemích mimo dosah je možné senzory využít díky technologii LoRaWAN, případně NB-IoT. Aplikaci CleverFarm tak lze prakticky používat kdekoli po celém světě.
Obrovskou výhodou je v neposlední řadě cenová dostupnost senzorů. Díky tomu si může zavedení nových technologií do procesu řízení farmy dovolit nejen velké družstvo, ale i menší zemědělec nebo rodinná farma.
Práce s aplikací je velmi jednoduchá díky uživatelské přívětivosti a intuitivnímu ovládání. Uživatel se může do systému připojit z jakéhokoli zařízení přes webový prohlížeč bez nutnosti instalace programu. Přístup do licence je možné zřídit neomezenému počtu uživatelů. Svou vlastní farmu si můžete v aplikaci CleverFarm založit sami již dnes na našem webu. Poznejte blíže produkty CleverFarm.

Next articles

Platby za daně z nemovitostí

Květen znamená pro většinu vlastníků pozemků povinnost uhradit daň z nemovitých věcí. Číst více

News CleverMaps, a.s.

Mindforge Group SE
Obsah chlorofylu vyhodnocený pomocí družicových dat

Přes nesporné výhody družice Sentinel 2 většina služeb využívající družicová data v precizním zemědělství pracuje s indexem NDVI. ...

News CleverMaps, a.s.

Mindforge Group SE