News Gauss Algorithmic, s.r.o.

Show all articles

Brněnská společnost Gauss Algorithmic zaměřená na big data a umělou inteligenci uspěla v programu Kickstart Accelerator v Curychu. Bude pracovat pro Credit Suisse, druhou největší švýcarskou banku. Po Raiffeisen Bank International ve Vídni a slovenské Tatrabance je to další úspěch v zahraničí, který potvrzuje přední postavení Gauss Algorithmic mezi fintech startupy ve střední Evropě.

V červenci přijala společnost Gauss Algorithmic pozvánku do jednoho z největších a nejprestižnějších evropských startupových akcelerátorů Kickstart, který působí ve Švýcarsku. Gauss Algorithmic se v konkurenci 900 technologických firem a startupů z celého světa prosadil a probojoval se do dvouměsíčního finále programu, v němž dostal možnost připravit společný projekt s některým z korporátních partnerů akcelerátoru, jako je Swisscom nebo Credit Suisse. Na spolupráci v oblasti datové analytiky se nakonec dohodl s bankou Credit Suisse.

Johnson Darkwah, big data solution architect Gauss Algorithmic, který švýcarskou misi vedl k tomu dodává: „Credit Suisse zaujalo naše řešení datové integrace interních a externích datových zdrojů a jejich následná analýza s využitím umělé inteligence. Máme rozsáhlé zkušenosti se zpracováním webových nebo telco dat, ze kterých umíme vytěžit informace použitelné v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví.“ Detaily společného projektu podléhají, v duchu nejlepší tradice švýcarských bank, přísnému utajení, nicméně základem řešení bude unikátní Customer Data Platform (CDP) vyvinutá v Gauss Algorithmic.

Společnost minulý rok uspěla v podobném programu Elevator Lab pořádaném rakouskou Raiffeisen Bank International, ze kterého si odnesl nejen řadu zkušeností, ale i reálné zakázky a obchodní kontakty. „Díky Elevator Labu realizujeme projekty pro slovenskou Tatrabanku a českou pobočku Raiffeisenbank. Rozhodnutí Credit Suisse o spolupráci s námi tak beru jako ocenění našich zkušeností a výsledků,” vysvětluje Jan Janča, CEO Gauss Algorithmic.

Tisková zpráva Kickstart Accelerator

O programu Kickstart Accelerator

Kickstart Accelerator překlenuje propast mezi začínajícími firmami, městy, nadacemi a univerzitami, aby urychlil technologické inovace. Věda a nové technologie mají potenciál vyřešit největší výzvy lidstva. Vyžadují ovšem bezprecedentní spolupráci mezi silnými a stabilními organizacemi a nejodvážnějšími podnikateli. Každý rok Kickstart přivede do Švýcarska zhruba 100 takových podnikatelů, aby spolupracovali s místními klíčovými hráči na pilotních projektech a dalších inovačních partnerstvích. Program je bezplatný (bez poplatků, bez vlastního kapitálu) a vybraným podnikům poskytuje výjimečný přístup k vedoucím pracovníkům a osobám s rozhodovacími pravomocemi partnerů společnosti Kickstart.

Kickstart Accelerator je iniciativa společnosti Impact Hub Zürich, která byla zahájena v roce 2015 organizací digitalswitzerland. V roce 2018 Kickstart vypsal programy ve čtyřech oblastech (EdTech, FinTech & Crypto, Food & Retail Tech a Smart Cities & Infrastructure), společně s hlavními partnery: Coop, Credit Suisse, Migros a Swisscom a AXA Winterthur, městem Zurich, ETH Zürich a dalšími partnery, EY, Gebert-Rüf-Stiftung, Mercator Foundation Švýcarsko, Stäubli, Swisslinx a Univerzitou v Curychu.

Next articles

Platby za daně z nemovitostí

Květen znamená pro většinu vlastníků pozemků povinnost uhradit daň z nemovitých věcí. Číst více

News CleverMaps, a.s.

Mindforge Group SE
Obsah chlorofylu vyhodnocený pomocí družicových dat

Přes nesporné výhody družice Sentinel 2 většina služeb využívající družicová data v precizním zemědělství pracuje s indexem NDVI. ...

News CleverMaps, a.s.

Mindforge Group SE