News Cognito.CZ, s.r.o.

Show all articles

To, co si přečtete v následujících odstavcích, nepotěší většinu našinců zvyklých hojně stahovat nelegální kopie filmů. 

Začátkem listopadu na zakázku Národního filmového archivu spustila brněnská agentura Cognito systém Pureo, který monitoruje nelegální kopie českých filmů natočených mezi roky 1945 a 1991 dostupných na Ulož.to. A první výsledky se dostavily záhy.

Monitoring ilegálních českých filmů

Systém Pureo v pravidelných intervalech kontrolujeme varianty filmů, jelikož se názvy ilegálně nahraných souboru často zpravidla různí. Jakmile Pureo odhalí kopii filmu, jehož autorská práva patří Národnímu filmovému archivu, odešle správcům Ulož.to e-mail s výzvou, aby soubor smazali. Pokud k tomu do 72 hodin nedojde a daný film bude stále dostupný, opět se odešle upozornění, aby byl film odstraněn.

První výsledky a nejoblíbenější filmy

Cognito spustilo Pureo 6. 11. 2018 a za 14 dní své existence se podařilo odstranit celkem 4 895 různých souborů a dalších 1 022 souborů stále čeká na smazání. Při práci se soubory filmů se ukázalo, že některé filmy si lze stáhnout díky jedinému dostupnému souboru, u jiných naopak najdete desítky různých variant. Zajímá vás, který český film je nejoblíbenější a který zůstal na chvostu zájmu publika? Při určení oblíbenosti vycházelo Cognito z celkového počtu souborů u jednotlivých filmů. Nahlíženo touto optikou se na prvním místě umístily Tři oříšky pro Popelku, které jste si mohli toho času stáhnout z 87 různých souborů. Záměrně je uvedeno toho času, protože to bylo BC (before Cognito). V době vzniku článku bylo už 68 z nich smazáno a zbývalo dalších 19 souborů.

Žebříček nejoblíbenějších českých filmů

Next articles

Platby za daně z nemovitostí

Květen znamená pro většinu vlastníků pozemků povinnost uhradit daň z nemovitých věcí. Číst více

News CleverMaps, a.s.

Mindforge Group SE
Obsah chlorofylu vyhodnocený pomocí družicových dat

Přes nesporné výhody družice Sentinel 2 většina služeb využívající družicová data v precizním zemědělství pracuje s indexem NDVI. ...

News CleverMaps, a.s.

Mindforge Group SE