News Gauss Algorithmic, s.r.o.

Show all articles

Na konferenci Machine Learning Prague chystáme 21.4. společně s našimi partnery z Cloudery workshop, kde předvedeme use case z prostředí telekomunikačního operátora s využitím strojového učení na produkčním Hadoop systému.

Ukládali jste za poslední roky množství uživatelských i strojově generovaných dat ze všech možných oblasti svého byznysu? Pak máte dobrou výchozí pozici k získání zajímavé konkurenční výhody ve svém odvětví. Velké firmy hledají způsoby, jak rozvinout svůj byznys pomocí nejnovějších metod zpracování dat. Tento trend se jako obvykle s menším zpožděním přelévá i do našich zeměpisných šířek

Otázka už nezní, jestli rozjet big data, ale jaký je potenciál strojového učení. U big data vidíme úspěšné aplikace a začíná se pracovat na stabilitě, bezpečnosti a celkovém přechodu z konceptu na produkční řešení. U strojového učení (machine learning) zatím vidíme pouze první realizace a úspěchy.

Máme však to štěstí, že můžeme spolupracovat se společnostmi, které se nebojí přemýšlet jinak. Díky tomu jsme u rozvoje těchto technologií v našem regionu. Chceme se proto podělit o své zkušenosti s nasazením big data a machine learning ve velkých korporacích.

Náš workshop Advanced data analysis on Hadoop clusters na konferenci Machine Learning Prague, ukáže, jak za rozumné náklady zavést ve firmách strojové učení. Ano, mohli jsme ukázat něco více trendy, třeba jak umíme detekovat na videu objekt či rozpoznávat spotřebiče za smart metrem. Podle nás je však pro firmy ve střední a východní Evropě cennější mít návod na to, jak se strojovým učením začít.

Workshop ve třech blocích povedeme v sestavě Johnson Darkwah, Jiří Polcar a Karel Vaculík a poběží od 9:00 do 15:30 (s přestávkami na občerstvení).
Pokud se na vás nedostali vstupenky, rádi s vámi probereme vaše dotazy i mimo přednášky v okolí konference.

Budeme se na vás těšit 21.4. na Machine Learning Prague v CEVRO Institutu na Jungmannové 17.


 

Next articles

Platby za daně z nemovitostí

Květen znamená pro většinu vlastníků pozemků povinnost uhradit daň z nemovitých věcí. Číst více

News CleverMaps, a.s.

Mindforge Group SE
Obsah chlorofylu vyhodnocený pomocí družicových dat

Přes nesporné výhody družice Sentinel 2 většina služeb využívající družicová data v precizním zemědělství pracuje s indexem NDVI. ...

News CleverMaps, a.s.

Mindforge Group SE